0(242) 618 67 01

“Türk’ün İlk Er Meydanı’na Yakışan Mega Proje Elmalı’da Hayata Geçiyor. Elmalımıza Hayırlı Olsun!

667. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde ağırladığımız Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı Sn. Necmettin Bilal Erdoğan'ın ziyaretlerinde Tarihimizin en eski spor organizasyonu olan Türk'ün İlk Er Meydanı Tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerimizi hak ettiği noktaya getirmek için gecemizi gündüzümüze katarak ürettiğimiz projemizin ilk adımlarını kendileri ile atmış, Ankara'nın yollarını aşındırmıştık.

Sonraki süreçte Sn. Bilal Erdoğan’ın teveccüh gösterdiği, Elmalımızın gururu Baş Pehlivanımız İsmail Balaban ile hayata geçirmek için çaba sarf ettiğimiz, Elmalımıza yakışacak, içinde Güreş Eğitim Merkezinin de olduğu bir güreş sahası kompleksi üzerinde titizlikle çalıştık. İlgili makamlara sunumunu gerçekleştirdik. Şimdi bu gayretlerimiz şükürler olsun ki netice verdi. Elmalımız, 669 yıllık “Türk’ün İlk Er Meydanı” sloganına yakışacak büyük bir güreş kompleksine kavuşuyor.

Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Dr. Mehmet Kasapoğlu, Etnospor Konfederasyonu Başkanı Sn. Necmettin Bilal Erdoğan'ın ve Antalya Milletvekillerimizin destekleri ile yoğun bir şekilde mesai harcadığımız, Elmalımızın vizyonuna vizyon katacak Yeni Elmalı Güreş Sahası ve Güreş Eğitim Merkezinin yapılması için artık her şey tamam. Umut ediyorum ki en kısa zamanda ihalesi de tamamlanıp bir an önce inşaası gerçekleştirilecektir.

Güreş camiamızı, güreşseverlerimizi ve biz Elmalılıları sevindiren bu vizyon projenin gerçekleşmesinde büyük emekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a, Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu'na, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Sn. Hamza Yerlikaya’ya, Antalya Milletvekillerimize ve projenin gerçekleşmesine vesile olan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Sn. Necmettin Bilal Erdoğan'a ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan’a sonsuz şükranlarımızı sunuyor, projemizi destekleyen Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a ve Başpehlivanımız İsmail Balaban’a ayrıca teşekkür ediyorum.

Yeni Güreş Sahası ve Güreş Eğitim Merkezi’nin Elmalımıza, güreş camiamıza ve tüm güreşseverlere hayırlı olmasını diliyorum.

Tasarım ve Yazılım: BOCW Reklam