0(242) 618 67 01

Antalya Büyükşehir Belediyemizle Birlikte Bu Sene 670’incisini Düzenlediğimiz Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerini Yoğun Bir Katılımla Tamamladık.

Antalya Büyükşehir Belediyemizle Birlikte Bu Sene 670’incisini Düzenlediğimiz Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerini Yoğun Bir Katılımla Tamamladık.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Valimiz Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek, Kaymakamımız Harun Kazez, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ile İYİ Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Ak Parti’li çok sayıda Milletvekilimiz, siyasi partilerimizin il ve ilçe başkanları, belediye başkanları, kamu kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları, 670. Elmalı Yağlı Güreşleri münasebeti ile ilçemize teşrif ederken on binlerce güreş sever Recep Gürbüz Güreş Sahası’nda boş yer bırakmadı.

670. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin finalinde rakibi Orhan Okulu'yu amansız mücadelenin sonunda yenen Ali Gürbüz Türk’ün İlk Er Meydanı Elmalı’nın yeni Başpehlivanı oldu.

670. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin ağalık ihalesinde heyecan çok yüksek oldu. 5 adayın katıldığı ağalık ihalesinde kıyasıya rekabetle ihaleyi kazanan isim 11 milyon 777 bin lira ile Hakan Çetin oldu.

Tarihimizin en eski spor organizasyonu Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerini gerçekleştirirken maddi ve manevi hiçbir desteğini esirgemeyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e güreşlerimize olan katkılarından dolayı teşekkür eder, Türk’ün İlk Er Meydanı’nın Yeni Başpehlivanı Ali Gürbüz’ü tebrik ederiz.

Tasarım ve Yazılım: BOCW Reklam