0(242) 618 67 01

Akdeniz'in 1.si Elmalı Belediyesi!
Akdeniz Belediyeler Birliği'nce bu yıl 7. si düzenlenen ve 23 belediyenin 54 proje ile yarıştığı 17 projenin ise ödüle layık görüldüğü Belediyecilik Proje Yarışması’nda Elmalı Belediyesi sunduğ "Kara Şifa Sedir Katranı" Projesi ile Sosyo ve Kültürel Belediyecilik Uygulamaları kategorisinde Birincilik ödülüne layık görüldü.
Elmalı Belediyesi Akdeniz Belediyeler Birliğinin geçmiş yıllarda düzenlediği proje yarışmalarından 2020 yılında “5 Bin Yıllık Kültürün Doğuşu: Tarihi Arı Serenleri” ve 2021 yılında “Antik Kuyulardan Soframıza: Söğle Peyniri” projeleri ile de 1.lik ödülü almıştı.
1. lik Ödülünü Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'den alan Belediye Başkanı Halil Öztürk "3. Senemizde üçüncü 1.lik ödülümüzü almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dini, tarihi, kültürel ve gastronomik zenginlikler ile dolu kadim şehrimizin her değerlerini tanıtmaya,  ön plana çıkarmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Akdeniz Belediyeler Birliği'nce bu yıl 7. si düzenlenen proje yarışmasında Sosyo - Kültürel Belediyecilik Kategorisinde "Kara Şifa Sedir Katranı" projemizle 1. lik ödülüne layık görüldük. Bu güzel ödülü tüm hemşehrilerim adına kabul ediyor, bizleri bu ödüle layık gören tüm jüri üyelerine teşekkür ediyorum." açıklamasında bulundu.

Tasarım ve Yazılım: BOCW Reklam