0(242) 618 67 01

Antalya Büyükşehir Belediyemizle Birlikte Bu Sene 671’incisini Düzenlediğimiz Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerini Yoğun Bir Katılımla Tamamladık.

Antalya Vali Yardımcımız Mustafa Hulusi Arat, İYİ Parti Antalya Milletvekillerimiz Uğur POYRAZ ve Aykut KAYA, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekillerimiz Cavit ARI ve Aliye COŞAR, Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Milletvekilimiz Mustafa SARIGÜL, İYİ Parti Antalya İl Başkanımız Vahdet Afşin KARACAN, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanımız Nuri CENGİZ, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin BÖCEK, Kaymakamımız Faruk ERDEM ile siyasi partilerimizin il ve ilçe başkanları, belediye başkanları, kamu kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları, 671. Elmalı Yağlı Güreşleri münasebeti ile ilçemize teşrif ederken on binlerce güreş sever Recep Gürbüz Güreş Sahası’nda boş yer bırakmadı.

671. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin finalinde rakibi Osman Kan'ı mağlup eden Ali Gürbüz Türk’ün İlk Er Meydanı Elmalı’nın yeni Başpehlivanı oldu.

671. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin ağalık ihalesinde heyecan da zirvedeydi. 5 adayın katıldığı ağalık ihalesinde kıyasıya rekabet yaşandı. İhalenin kazanan ismi 14 milyon 7 bin lira ile yeniden Güreş Ağamız Hakan Çetin oldu.

Tarihimizin en eski spor organizasyonu Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerini gerçekleştirirken maddi ve manevi hiçbir desteğini esirgemeyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e güreşlerimize olan katkılarından dolayı teşekkür eder, Türk’ün İlk Er Meydanı’nın Yeni Başpehlivanı Ali Gürbüz’ü tebrik ederim.

Tasarım ve Yazılım: BOCW Reklam