Hain darbe gecesinin 1. Yıldönümünde Elmalı, genci yaşlısı, kadını erkeği tek vücut oldu.
Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım! Kükremiş sel gibiyim: Bendimi çiğner, aşarım; Yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinin yeniden anlam kazandığı hain darbe gecesinin 1. Yıldönümünde Elmalı, genci yaşlısı, kadını erkeği tek vücut oldu. Fener alayı ve mehter takımı eşliğinde yediden yetmişe herkesin katıldığı anma yürüyüşünde Cumhuriyet Meydanı’na gelen Elmalılı demokrasi sevdalıla
Hain darbe gecesinin 1. Yıldönümünde Elmalı, genci yaşlısı, kadını erkeği tek vücut oldu.

 Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim: Bendimi çiğner, aşarım;
Yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım.
İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinin yeniden anlam kazandığı hain darbe gecesinin 1. Yıldönümünde Elmalı, genci yaşlısı, kadını erkeği tek vücut oldu.
Fener alayı ve mehter takımı eşliğinde yediden yetmişe herkesin katıldığı anma yürüyüşünde Cumhuriyet Meydanı’na gelen Elmalılı demokrasi sevdalıları, tüm Türkiye’de olduğu gibi Elmalıda da meydanları doldurdu. Gerçekleştirilen etkinliklerde bu vatanın sahipsiz olmadığını, hiçbir örgüte, hiçbir haine, hiçbir devlete boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya en iyi şekilde gösterdi.

İlgili Haberler