0(242) 618 67 01

SEVGİ ENGEL TANIMAZ PROJESİ

           Dünyanın birçok yerinde ve ülkemizde engelli bireyler, sosyal yönden kötü koşullarda yaşamakta ve toplum tarafından izole edilmektedirler. Çağdaş dünyanın geldiği noktada; engelli vatandaşlarımızın, ulaşım, eğitim, sosyal bakım ve rehabilitasyonlarının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi, engellilerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri gerekmektedir.

            Bu bağlamda zihinsel, fiziksel ya da hem fiziksel hem zihinsel  engele sahip olan bireylerimizin ve anne-babalarının yaşam doyumunu arttırmak,umutsuzluk düzeylerini azaltmak  için oluşturduğumuz “Sevgi Engel Tanımaz”projesi  ile bireylerin ve ailelerin belirsizlik ve yalnızlık duyguların azaltılacağı düşünülmektedir. 

            Her bireyin kendine özgü bir gelişim göstermesinde çevresel faktörlerin oldukça belirleyici olduğunun farkında olarak. Onların özel olduklarını her zaman yanlarında olduğumuzu hatırlatıyoruz.

            Hayata geçirdiğimiz SEVGİ ENGEL TANIMAZ PROJE si  ile 2017 yılı Mart ayından itibaren İlçemizde bulunan fiziksel ve zihinsel gelişimi için öğrenim gören Özel Bireylerimize sosyal ve psikolojik destek sağlamak, her adımda yanlarında olduğumuzu göstermek üzere  doğum günü etkinlikleri düzenliyoruz.

            Düzenlenen doğum günü etkinlikleri çerçevesinde;

  • Özel Bireylerimizin doğum günlerini ailesi ve yakın çevresi  ile iletişime geçerek  organize bir sürprizle evlerinde kutluyoruz.
  • Onlara, görünce en sevineceği hediyeyi alıyoruz.
  • Ailesi ve sevdiklerini aynı masanın etrafında toplayıp doğum günü pastasını üfletip anı fotoğrafları çekiniyor, mutlu anlarına şahitlik ediyoruz.
  • Özel Bireylerimizin gelişiminde en çok destek olan , en çok emek veren,  koşulsuz, beklentisiz yanında  olan ailesini de unutmayarak çam sakızı çoban armağanı hediyelerimizi takdim ediyoruz
  • Doğum günü vesilesi ile aile ve bireylerimizin taleplerini yerinde dinliyor ve çözüm üretiyoruz.
  • Ziyaretlerimizde  ailelerin sosyo ekonomik durumlarınıdan da haberdar oluyor gözlemlenen eksik ve ihtiyaçlarını çözüme kavuşturuyoruz.

Özel bireylerimizin ve ailelerinin her türlü problem ve ihtiyaç noktasında çekinmeden çalabilecekleri ilk kapıyız. Hizmet etmenin ve bu hizmetin güler yüze dönüşmesinin mutluluğunu yaşıyoruz…

 

Tasarım ve Yazılım: BOCW Reklam