0(242) 618 67 01

KAMU BİNASI KOMPLEKSİ PROJESİ

Bir kentin sağlıklı kent tanımına girebilmesi için, yürütülen belediyecilik faaliyetlerinin yaşamı kolaylaştırması gerekmektedir.

Kent kimliğinin korunması ’’entegre’’ canlandırma stratejileri geliştirilmesi, mahalli örgütlenmenin desteklenmesi ve mahallenin kent ile bütünleştirilmesi ana başlıklarında toplanan hedef ve eylemler kapsamında;  kent merkezinde sosyal ve ekonomik olarak sürdürülebilir bir dokunun yaratılması için mahalle yaşantısına dayalı dinamiklerin oluşturulması büyük önem taşımaktadır.

Bu bağlamda Elmalı Belediyesi olarak canlılığını yavaş yavaş kaybetmeye başlayan bölgede bulunduğu konumun değerinin pek de fark edilmediği, daha önceleri kamu binası olarak hizmet vermiş metruk durumdaki yapıyı yıkarak günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilecek farklı 4 kamu kurumunun yer alacağı Kamu Kompleksi Projesi’ni hayata geçiriyoruz.

Doğal çevre ve kentin tarihi yapısına sağladığı uyumu göz önüne alarak hazırlanan Kamu Binası Kompleksi kendine özgün, çevresine uyumlu mimarisi, ahşap tasarımları ile dikkat çeken cephe görünümü, iç mekân tasarımında işlevsellik ve kullanım kolaylığının ön planda olması gibi fiziksel özelliklerinin yanı sıra, değerini kaybetmeye başlayan mahallenin eski canlılığına kavuşması, bölge esnafının ticari hayatındaki hareketlilik, kamu kurumlarında işleri olan vatandaşlarımızı tek bir adreste toplaması gibi sosyal özelliklere sahiptir. 

1450 m2 alanda 1 Milyon 350 Bin TL Bütçe ile Nisan 2017 de başladığımız Kamu Binası Kompleksi 7 ay gibi kısa bir sürede, Aralık 2017 de hizmete açmayı planlıyoruz.

 Çalışanların iş hayatını kolaylaştıracak tüm teknik detaylara gerekli özenin gösterildiği, vatandaşlarımızın günlük yaşantısındaki kamusal işlerini daha kısa zamanda çözüme ulaştırabileceği 4 kamu kurumun bir arada olacağı Kamu Kompleksi projesi;  hem çalışanlara hem vatandaşlara hem bölge esnafına hem de canlılığını kaybeden mahalleye çok yönlü hizmet verecek.

 

 

Tasarım ve Yazılım: BOCW Reklam