0(242) 618 67 01

ELMALI BELEDİYESİ SOSYAL TESİSLER PROJESİ

 

Başlı Başına Kültür Abidesi Kadim Şehir Elmalı…

Akdeniz’in sanata olan yatkınlığı ve bu yörede sanata olan talebin en yüksek olduğu bölgelerdendir Elmalı...

Buna rağmen şehrimizde gençlerimizin güven içinde zamanlarına değer katabileceği,  Kültürel ve sanatsal anlamda yeniliklere kapı açabileceği bir sosyal tesis bulunmamakta hatta bir sinema salonunun eksikliğini bile ciddi bir şekilde hissetmekte idi

İlçemizde özellikle gençler arasında iletişim ve dayanışmanın güçlenmesi,  boş zamanlarında güven içerisinde eğlenceli saatler geçirmesi için nezih ve modern bir ortamda satranç, mini kütüphane ve çeşitli aktivitelerin gerçekleştirilebileceği bir mekan tasarladık. Çok okuyan, çok üreten , çok düşünen bir toplum amaçladık.

Sanatı emekle, kültürü umutla, bugünü yarınla buluşturmak adına belediyemizin yoğun çalışmaları ile Elmalı Sosyal Tesisler ve Sinema Salonu ile Akçay Mahallesi Sosyal Tesislerini çok kısa bir sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk.

 

Eksikliği çok hissedilen ve bu eksikliği giderip ilçemize kazandırdığımız Elmalı Sosyal Tesisler ve Sinema salonu ile Akçay Mahallesi Sosyal Tesisleri; Gençlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere her kesimin en çok rağbet ettiği sosyal aktivite merkezi olmuştur.

Sosyal Tesislerimiz, gençlerimizin sosyal imkânlardan faydalanabileceği, çeşitli aktiviteler ile sosyal beceriler kazanabileceği ve en önemlisi gençlerin kültür paylaşımında bulunabileceği bir mekân misyonu üstlenmiştir.

Farklı alanlarda aktivitelerin yapılabileceği merkezlerde, gençlerin vakit kaybı yerine kültür ve sanat seviyesini yükselterek zamanlarına değer kazandırması hedeflenmiştir.

Geleceğin teminatı gençlere  yeterince yatırım ve hizmet edilmemesi,  ülkenin geleceğinin ihmal edilmesi anlamına geldiği için çok bu proje ile daha hassas  bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz..

Tasarım ve Yazılım: BOCW Reklam